Przejdź do treści

Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet

W 2023 r. w Poznaniu odbył się 15 jubileuszowy Ogólnopolski Kongres Kobiet, z którym związana jestem od samego początku, czyli od 2009 roku.

Członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet jestem od 8 lat – włączałam się w bieżące działania Kongresu Kobiet i podejmują decyzje w kluczowych dla ruchu kwestiach.

Od 2016 roku organizuję Centrum Praworządności w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, a także "Zatokę Porad Prawno-Psychologicznych".

Do Centrum Praworządności zapraszam wyjątkowe prawniczki z palestry, sędzie a także naukowczynie , które w sposób przystępny i profesjonalny podejmują tematy m.in. dotyczące praworządności, dyskryminacji czy różnych form przemocy wobec kobiet. W Zatoce Porad Psychologiczno-Prawnych zaproszeni prawnicy (mediatorzy, komornicy, adwokaci, radcy prawni), wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe, udzielają bezpłatnych konsultacji prawnych, a psycholożki porad psychologicznych.

W 2022 r. byłam w Kapitule Plebiscytu 16 Liderek Równości, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, we współpracy z British Council i Klubem Akademii Liderek Henryki Bochniarz. Magazyn Forbes Women objął Plebiscyt patronatem medialnym.

Plebiscyt został stworzony, aby uhonorować osiągnięcia lokalnych liderek. Jego szczególną wartością jest to, że wyróżniamy też kobiety działające w mniejszych miejscowościach. Laureatki to kobiety, które inicjują zmianę i pomagają tworzyć lepszą rzeczywistość dla przyszłych pokoleń.