Przejdź do treści

Edukatorka

Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe wykorzystuję angażując się w działania edukacyjne m.in. w zakresie wiedzy o konstytucji, demokracji, społeczeństwa obywatelskiego, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy np. wobec kobiet.

Od 2010 roku prowadzę zajęcia edukacyjne z młodzieżą w regionie słupskim w ramach autorskiego projektu „Masz Prawo Do Wiedzy o Prawie”.

W okresie od maja 2017 do maja 2023 roku prowadziłam zajęcia z wiedzy o konstytucji i prawie w szkołach regionu Pomorskiego w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez stowarzyszenie prof. Hołdy #mojaKonstytucja.

W sierpniu 2019 roku opracowałam autorski podręcznik dla młodzieży szkolnej z programem edukacji obywatelskiej. Przeprowadziłam zajęcia w 14 słupskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

W marcu 2018 roku zostałam laureatką Kryształowego Serca 2017, nagrody przyznawanej przez Krajową Izbę Radców Prawnych dla prawników wyróżniających się w pracy pro bono oraz za udział w edukacji prawnej młodzieży.

W 2021 i 2022 roku zaangażowałam się w projekt ogólnopolski Tour de Konstytucja, zapewniając spotkania w kilkunastu miastach regionu Pomorza. Spotkania dotyczyły wiedzy o konstytucji i prawie.

Od 2018 roku, jako uczestniczka akcji "Adwokaci na Poland Rocku", prowadzę edukacje prawną w formie warsztatów i porad prawnych. W 2023 r. na spotkaniu mówiłam o różnych formach przemocy w oparciu o memy Marty Frej.